Univerzita slunečního věku

UNIVERZITA  SLUNEČNÍHO VĚKU

Již od roku 2007 každoročně pořádáme vzdělávací cyklus, nazvaný dle našeho „domovského“ symbolu slunečnice. Reagujeme tak na neustálý zájem o aktivity, které jsou zaměřeny na obohacování našeho duševna. Něco nového se senioři naučí, něco si jen připomenou, ale určitě se dozví mnoho zajímavého.

Nemusí se bát, že jsou na školu již staří a neprospějí, u nás se nezkouší! Je jen na seniorech, jak s novými poznatky naloží.

Jedná se o cyklus  přednášek, témata jsou vybírána dle zájmu seniorů a vzhledem k možnostem přednášejících. Přednášejí odborníci i laici.

Účastnit se může každý senior, který má o tuto formu vzdělávání zájem. Účastní se klienti Domova pro seniory,  klienti pečovatelské služby, členové Klubu důchodců Světlá nad Sázavou a i ostatní senioři ze Světlé nad Sázavou a okolí.

Zápis na USV se koná vždy na 1. lednové přednášce. Datum a čas přednášky je  včas zveřejněn na našich webových stránkách nebo na vývěsce Klubu důchodců ve Světlé nad Sázavou.

Ukončení každého ročníku USV je vždy v prosinci daného roku. Podmínkou k úspěšnému absolvování je splnění 70% docházky.

Absolvent při slavnostním zakončení obdrží diplom a medaili od SC.

Poplatek za cyklus přednášek je 250,- Kč/rok. V ceně jsou zahrnuty přednášky, písemné materiály v pořadači a drobné občerstvení. Tento poplatek se týká pouze seniorů, kteří nejsou klienty DpS.

Vaše případné dotazy zodpoví sociální pracovnice DpS osobně nebo na tel.  734 736 793

 Všichni „staří“ i noví studenti jsou srdečně zváni!!!!